Pandemi Döneminde de Faaliyetlerine Ara Vermedi

Pandemi Döneminde de Faaliyetlerine Ara Vermedi

2 Mart 2021 tarihinde oluşturuldu.
Pandemi Döneminde de Faaliyetlerine Ara Vermedi

Pandemi Döneminde de Faaliyetlerine Ara Vermedi

Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER, Pandemi Döneminde de Faaliyetlerine Ara Vermedi

Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER, Covid-19 salgını ve ticaret hayatındaki etkileri ile ilgili olarak, üyelerini bilgilendirici bir video konferansı düzenledi.

24 Nisan Cuma günü saat 15.00’te başlayan toplantıda TAMDER üyesi firmaların temsilcileri uzmanlar ile görüntülü olarak bir araya gelerek, sağlık, hukuk ve mali konularda yapılan sunumları dinlediler ve ticari faaliyetleri, üretimleri ve pazar durumlarına ilişkin çeşitli sorular sordular.

TAMDER Genel Sekreteri Zeki Yücel moderatörlüğünde gerçekleşen ve iki saati aşkın süren toplantıda sunum yapan uzmanlar arasında İşyeri Hekimi Zeynep Demir, İş Güvenliği Uzmanı Buğra Yüzbaşıoğulları, Avukat Hasan Çarpan, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Burak Onur ve Vergi Direktörü Ümmiye Aktaş Köseoğlu bulunuyordu.

20 kişinin katılım gösterdiği toplantıda aşağıdaki konularda bilgiler verildi :

  1. a) Tıbbi bilgiler (Virüsün ne olup olmadığı, ona karşı alınması gereken tedbirler)
  2. b) İşyerlerinde alınacak önlemler (Çalışma süresi ve biçimi, çalışma mesafeleri, maskeler, dezenfektanlar, zorunlu eğitimler)
  3. c) Hukuki ve yasal düzenlemeler (kısa / uzaktan çalışma, ücretli / ücretsiz / yıllık izinler, sözleşme fesihleri, kira ve çeklerin durumu, davalar ve icra takipleri)
  4. d) Ekonomik tedbirler (vergi düzenlemeleri, erteleme önlemleri, uzatılan beyanname süreleri, ihracat genelgeleri, teşvikler ve vergi afları)
  5. e) Küresel ekonomi (Dünya ve Türkiye pazarlarında ekonomik gelişmeler, çeşitli pazarların son durumları, beklentiler)

Son bölümü soru-cevap biçiminde geçen toplantıdan oldukça memnun ayrılan TAMDER üyeleri, pek çok konuda bilgilendiklerini ve merak ettikleri pek çok konuya ilişkin cevap bulduklarını ve benzeri toplantıların ileride de sürmesi gerektiğini belirterek dernek yöneticilerine teşekkür ettiler.

Yönetim Kurulumuzun, Derneğimiz Üyelerini Bilgilendirdiği Yaz Dönemi Buluşmalarından

Fiziksel olarak bir araya gelmenin kesintilere uğradığı pandemi döneminde. Üyelerinden ayrı kalmak istemeyen TAMDER Yönetimi, hemen her ay bir görüntülü üye toplantısı düzenleyerek zoom platformu üzerinden interaktif görüşmeler gerçekleştirdi.

Üyelerin yüz yüze görüşme olanağını bulduğu bu toplantılarda, derneğin gündemindeki konular, projeler ve fuarlara ilişkin pek çok başlık ele alındı. TAMDER Başkanı Ümit Karabudak’ın, Türkiye ve dünyadaki son durum ile. İlgili genel değerlendirmeleri ile başlayan toplantılarda, üyelerimiz de bu konudaki görüşlerini paylaştılar.

Derneğin gündeminde olan çeşitli faaliyetler hakkında bilgilerin paylaşıldığı ve özellikle :

*Pandemi öncesinden beri hazırlanmakta olduğumuz ve ertelemek durumunda kaldığımız WOODMACH TURKEY 2020 ZİRVEMİZ,

*Neredeyse tamamlanmak üzere olan ve sadece üyelerimiz değil, katılımcı tüm firmalar için önemli imkanlar yaratacak ve 365 gün 7/24 açık olacak SANAL SERGİMİZ,

*Derneğimizin peş peşe çıkarttığı KATALOG ve GAZETELER hakkında görüşmelerin yapıldığı ve. Detaylar üzerinde konuşulan toplantılarda üyelerimiz de konulara ilişkin katkılarını sundular.