Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER

Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER

6 Mart 2021 tarihinde oluşturuldu.
Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER

Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER

Tüm Ağaç İşleme Makinecileri Derneği TAMDER. Türkiye’nin iç ve dış pazarlarda en başarılı, en aktif, en yeni nesil makinecilerinin bir çatı altında buluştuğu bir dernektir.

Kuruluşunun ikinci yılını kutlayan bu genç derneğin dinamik üyeleri, hem teknolojiyi, hem de dünya pazarlarını yakından takip edip, girişimcilikleri sayesinde firmalarını hızlı ama istikrarlı bir biçimde büyütmekteler.

TAMDER üyeleri hem bu özellikleri, hem de çağdaş vizyonları sayesinde dünyanın 111 ülkesine ihracat yapıyor, elçiliğimizin bile olmadığı en ücra köşelere kadar gidiyor, mal veriyor, fuarlara katılıyor, yurtdışında depolar, showroom’lar açıyor. Kısacası ülkemizi dünyanın dört bir  yanında başarıyla temsil ediyorlar.

Global pazarlarla bu kadar iç içe olan, teknolojik platformlarla birebir ilişki kuran bu firmalar, sahip oldukları bilgi, tecrübe ve girişimcilik ruhu ile, üretim süreçlerinde de doğal olarak en gelişkin teknolojileri hayata geçirmekte, en modern yöntemleri uygulamakta ve bu nedenle de tüm dünyada rağbet gören modern makineler üretebilmektedirler.

İşte WoodMach TURKEY Zirvesi fikri, Türk makine firmalarının erişmiş olduğu düzeyi en geniş kitlelere gösterebilme çabası ile ortaya çıktı. Firmaların kat ettikleri aşamaları gözler önüne sermek, üretilen makinelerin özelliklerini, işlevlerini ve kalitelerini vitrine çıkartarak, Türkiye ve dünya pazarlarında güçlerini artırmak için etkili bir tanıtım faaliyeti olarak tasarlandı.

Bu zirvede ana akım konular arasında akıllı üretim sistemlerine ilişkin, dijitalleşmeden inovasyona, yapay zekadan otonom robotlara, akıllı fabrikalardan üç boyutlu üretime kadar hemen her kavram konuşulacak, izlenecek ve örnekleriyle tanıtılacak.

WoodMach TURKEY, bu yönüyle akıllı üretim sistemlerinin pratiğinin yanı sıra konuyu teorik düzeyde de ele alarak, makine sektöründeki en yeni teknolojik gelişmeleri oluşturan kavramların anlatılacağı bir etkinlik olacak. Bu kavramlar tanım olarak ortaya koyuldukları gibi, aynı zamanda pratikte nasıl hayata geçirilebilecekleri, uygulamada karşılaşılabilecek sorunların neler olduğu ve nasıl çözülebilecekleri de gözler önüne serilecek.

Bu amaçla zirve boyunca uzman konuşmacılar, girişimciler, akademisyenler, mühendisler, sivil toplum örgütlerinin ve resmi kurumların yöneticileri ve tabii ki dijitalleşme hamlemizin planlayıcısı, uygulayıcısı ve destekleyicisi olan hükümet temsilcileri bir araya gelecek.

TAMDER’in yönetimi böylesine önemli bir zirvenin hem fikir hem de uygulama anlamındaki temellerini geçtiğimiz yılın sonuna doğru attı. 2020’nin hemen başında da söz konusu organizasyonun hayata geçirilmesi için gerekli adımları atmaya başladı. Mekanın, takvimin ve ekibin olgunlaşmasıyla birlikte tüm dünya ve Türkiye’de ortaya çıkan pandemi nedeniyle, tüm ticari ve sosyal faaliyetler ile birlikte WoodMach Turkey de askıya alındı.

Yaşamın giderek normalleşmeye başlaması ve etkinliklerin yavaş yavaş geri dönüş takvimlerinin hızlanmasıyla birlikte, biz de yeni tarihimizi belirleyecek ve belli olur olmaz bundan sonraki gazetemizde sizlere duyuracağız.

Hepinizi “Mobilya Üretiminde İnovasyon ve Akıllı Üretim Sistemleri” Zirvesini desteklemeye ve katılmaya davet ediyoruz. Bizi izlemeye devam edin !..

Ümit KARABUDAK
(TAMDER Yönetim Kurulu Başkanı)